WSLP0603R0330DEB
Mfr.Part #
WSLP0603R0330DEB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 0.033 OHM 0.5% 2/5W 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
33mOhms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
44 Weeks
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
WSLP0603R0330DEB
Vishay / Dale WSLP0603R0330DEB
WSLP Series, Metal Element, 33mOhms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -65°C~170°C