WSL2816R0330DEH
Mfr.Part #
WSL2816R0330DEH
Description
RES 0.033 OHM 0.5% 2W 2816
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
33mOhms
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
Power Rating :
2W
Datasheets
WSL2816R0330DEH
Vishay / Dale WSL2816R0330DEH
WSL Series, Metal Element, 33mOhms, 2W, ±0.5%, -65°C~170°C