WSL2816R0160FEH
Mfr.Part #
WSL2816R0160FEH
Description
RES 0.016 OHM 1% 2W 2816
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
16MOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Published :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL2816R0160FEH
Vishay / Dale WSL2816R0160FEH
WSL Series, Metal Element, 16mOhms, 2W, ±1%, -65°C~170°C