WSL2512R4500FTA
Mfr.Part #
WSL2512R4500FTA
Description
RES 0.45 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
3.17mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
170°C
Published :
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
450mOhms
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
WSL2512R4500FTA
Vishay / Dale WSL2512R4500FTA
WSL Series, Metal Element, 450mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C