WSL2512R3900FBA
Mfr.Part #
WSL2512R3900FBA
Description
RES 0.39 OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
2
Width :
3.17mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
390mOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.18mm
Series :
WSL
Published :
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
WSL2512R3900FBA
Vishay / Dale WSL2512R3900FBA
WSL Series, Metal Element, 390mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C