WSL2512R3000DEK
Mfr.Part #
WSL2512R3000DEK
Description
RES 0.3 OHM 0.5% 1W 2512
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Resistance :
300mOhms
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
170°C
Lead Free :
Lead Free
Width :
3.17mm
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±0.5%
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
WSL2512R3000DEK
Vishay / Dale WSL2512R3000DEK
WSL Series, Metal Element, 300mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C