WSL2512R2200FTA
Mfr.Part #
WSL2512R2200FTA
Description
RES 0.22 OHM 1% 1W 2512
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Resistance :
220mOhms
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Number of Pins :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6.4mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
SMD/SMT
Width :
3.2mm
Datasheets
WSL2512R2200FTA
Vishay / Dale WSL2512R2200FTA
WSL Series, Metal Element, 220mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C