WSL2512R0680DEA
Mfr.Part #
WSL2512R0680DEA
Description
RES 0.068 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-65°C~170°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
68mOhms
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
1W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
WSL2512R0680DEA
Vishay / Dale WSL2512R0680DEA
WSL Series, Metal Element, 68mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C