WSL2512R0600JEA
Mfr.Part #
WSL2512R0600JEA
Description
RES 0.06 OHM 5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
60mOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
WSL2512R0600JEA
Vishay / Dale WSL2512R0600JEA
WSL Series, Metal Element, 60mOhms, 1W, ±5%, -65°C~170°C