WSL2512R0380FEA18
Mfr.Part #
WSL2512R0380FEA18
Description
RES 0.038 OHM 1% 2W 2512
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Series :
WSL-HP
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
38mOhms
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
WSL2512R0380FEA18
Vishay / Dale WSL2512R0380FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 38mOhms, 2W, ±1%, -65°C~170°C