WSL2512R0350FEA18
Mfr.Part #
WSL2512R0350FEA18
Description
RES 0.035 OHM 1% 2W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Resistance :
35mOhms
Series :
WSL-HP
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL2512R0350FEA18
Vishay / Dale WSL2512R0350FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 35mOhms, 2W, ±1%, -65°C~170°C