WSL2512R0320FBA
Mfr.Part #
WSL2512R0320FBA
Description
RES 0.032 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Series :
WSL
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
635μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
170°C
Radiation Hardening :
No
Width :
3.17mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
32mOhms
Length :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL2512R0320FBA
Vishay / Dale WSL2512R0320FBA
WSL Series, Metal Element, 32mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C