WSL2512R0260FTA
Mfr.Part #
WSL2512R0260FTA
Description
RES 0.026 OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Max Operating Temperature :
170°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Height :
635μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Width :
3.17mm
Resistance :
26mOhms
Published :
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
6.35mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
WSL2512R0260FTA
Vishay / Dale WSL2512R0260FTA
WSL Series, Metal Element, 26mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C