WSL2010R4700FTB
Mfr.Part #
WSL2010R4700FTB
Description
RES 0.47 OHM 1% 1/2W 2010
Resistance :
470mOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Element
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
WSL2010R4700FTB
Vishay / Dale WSL2010R4700FTB
WSL Series, Metal Element, 470mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C