WSL2010R2300FTA
Mfr.Part #
WSL2010R2300FTA
Description
RES 0.23 OHM 1% 1/2W 2010
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
170°C
Series :
WSL
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Tolerance :
±1%
Width :
2.54mm
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Length :
5.08mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
230mOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
WSL2010R2300FTA
Vishay / Dale WSL2010R2300FTA
WSL Series, Metal Element, 230mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C