WSL2010R2200JEA18
Mfr.Part #
WSL2010R2200JEA18
Description
RES 0.22 OHM 5% 1W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
635μm
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Metal Element
Length :
5.08mm
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
220mOhms
Width :
2.54mm
2010 (5025 Metric)
Max Operating Temperature :
170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL2010R2200JEA18
Vishay / Dale WSL2010R2200JEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 220mOhms, 1W, ±5%, -65°C~170°C