WSL2010R2100FEA18
Mfr.Part #
WSL2010R2100FEA18
Description
RES 0.21 OHM 1% 1W 2010
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
1W
Resistance :
210mOhms
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power Rating :
500mW
Metal Element
Published :
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Series :
WSL-HP
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
WSL2010R2100FEA18
Vishay / Dale WSL2010R2100FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 210mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C