WSL2010R1100FTB18
Mfr.Part #
WSL2010R1100FTB18
Description
RES 0.11 OHM 1% 1W 2010
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
170°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL-HP
Resistance :
110mOhms
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL2010R1100FTB18
Vishay / Dale WSL2010R1100FTB18
WSL-HP Series, Metal Element, 110mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C