WSL2010R1000JEK
Mfr.Part #
WSL2010R1000JEK
Description
RES 0.1 OHM 5% 1/2W 2010
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
WSL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Packaging :
Bulk
Resistance :
100mOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
WSL2010R1000JEK
Vishay / Dale WSL2010R1000JEK
WSL Series, Metal Element, 100mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -65°C~170°C