WSL2010R0330JTA
Mfr.Part #
WSL2010R0330JTA
Description
RES 0.033 OHM 5% 1/2W 2010
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Series :
WSL
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
33mOhms
Published :
Datasheets
WSL2010R0330JTA
Vishay / Dale WSL2010R0330JTA
WSL Series, Metal Element, 33mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -65°C~170°C