WSL1206R1000JEK
Mfr.Part #
WSL1206R1000JEK
Description
RES 0.1 OHM 5% 1/4W 1206
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
100mOhms
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL1206R1000JEK
Vishay / Dale WSL1206R1000JEK
WSL Series, Metal Element, 100mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C