WSL1206R0820JTA
Mfr.Part #
WSL1206R0820JTA
Description
RES 0.082 OHM 5% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power Rating :
250mW
Series :
WSL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
82mOhms
Datasheets
WSL1206R0820JTA
Vishay / Dale WSL1206R0820JTA
WSL Series, Metal Element, 82mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C