WSL1206R0390FBA
Mfr.Part #
WSL1206R0390FBA
Description
RES 0.039 OHM 1% 1/4W 1206
WSL
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Length :
3.2mm
Tolerance :
±1%
Height :
635μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
170°C
Resistance :
39mOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
WSL1206R0390FBA
Vishay / Dale WSL1206R0390FBA
WSL Series, Metal Element, 39mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C