WSL1206R0300JEA18
Mfr.Part #
WSL1206R0300JEA18
Description
RES 0.03 OHM 5% 1/2W 1206
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
WSL-HP
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
30mOhms
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL1206R0300JEA18
Vishay / Dale WSL1206R0300JEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 30mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -65°C~170°C