WSL1206R0240FTA18
Mfr.Part #
WSL1206R0240FTA18
Description
RES 0.024 OHM 1% 1/2W 1206
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL-HP
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
24mOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
WSL1206R0240FTA18
Vishay / Dale WSL1206R0240FTA18
WSL-HP Series, Metal Element, 24mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C