WSL1206R0150JEA
Mfr.Part #
WSL1206R0150JEA
Description
RES 0.015 OHM 5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
170°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
WSL
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
15mOhms
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
WSL1206R0150JEA
Vishay / Dale WSL1206R0150JEA
WSL Series, Metal Element, 15mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C