WSL1206R0130FEA18
Mfr.Part #
WSL1206R0130FEA18
Description
RES 0.013 OHM 1% 1/2W 1206
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
3.2mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
170°C
Contact Plating :
Tin
Series :
WSL-HP
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Width :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
13MOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
WSL1206R0130FEA18
Vishay / Dale WSL1206R0130FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 13mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C