WSL1206R0100JBA
Mfr.Part #
WSL1206R0100JBA
Description
RES 0.01 OHM 5% 1/4W 1206
Length :
3.2mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
10MOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power Rating :
250mW
Series :
WSL
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.6mm
Package / Case :
Datasheets
WSL1206R0100JBA
Vishay / Dale WSL1206R0100JBA
WSL Series, Metal Element, 10mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C