WSL0805R1100FEB
Mfr.Part #
WSL0805R1100FEB
Description
RES 0.11 OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Factory Lead Time :
30 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
110mOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
WSL0805R1100FEB
Vishay / Dale WSL0805R1100FEB
WSL Series, Metal Element, 110mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C