WSL0805R0320FBA
Mfr.Part #
WSL0805R0320FBA
Description
RES 0.032 OHM 1% 1/8W 0805
Factory Lead Time :
20 Weeks
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Metal Element
Length :
2.03mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Max Operating Temperature :
170°C
Resistance :
32mOhms
Height :
330μm
Width :
1.27mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±1%
Series :
WSL
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
WSL0805R0320FBA
Vishay / Dale WSL0805R0320FBA
WSL Series, Metal Element, 32mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C