WSL0603R0500DEA18
Mfr.Part #
WSL0603R0500DEA18
Description
RES 0.05 OHM 0.5% 1/5W 0603
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Factory Lead Time :
44 Weeks
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Resistance :
50MOhms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
WSL-HP
Published :
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
WSL0603R0500DEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 50mOhms, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -65°C~170°C