WSL0603R0330FEB18
Mfr.Part #
WSL0603R0330FEB18
Description
RES 0.033 OHM 1% 1/5W 0603
Factory Lead Time :
44 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Resistance :
33mOhms
Series :
WSL-HP
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL0603R0330FEB18
WSL-HP Series, Metal Element, 33mOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -65°C~170°C