WSL0603R0180DTG
Mfr.Part #
WSL0603R0180DTG
Description
RES 0.018 OHM 0.5% 1/10W 0603
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
18mOhms
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.021 0.53mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
WSL0603R0180DTG
WSL Series, Metal Element, 18mOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -65°C~170°C