WSHM2818R0500JEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSHM2818R0500JEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.05 OHM 5% 7W 2818
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Element
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Resistance :
50MOhms
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
WSHM2818
Datasheets
WSHM2818R0500JEA
Vishay / Dale WSHM2818R0500JEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 50mOhms, 7W, ±5%, -65°C~170°C