WSC25151R000JEA
Mfr.Part #
WSC25151R000JEA
Description
RES 1 OHM 5% 1W 2515
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
1Ohm
Tolerance :
5%
Tin
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
WSC25151R000JEA
Vishay / Dale WSC25151R000JEA
Wirewound, 1Ohm, 5%,