WR95D1110CCPIMFR6B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR95D1110CCPIMFR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
Input Connector :
BS 1363
Input Type :
Fixed Blade
Power (Watts) :
10 W
Applications :
Medical
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CB, CE, EAC, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE
Size / Dimension :
2.72" L x 1.93" W x 1.25" H (69.0mm x 49.0mm x 31.8mm)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
1.11A
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Package :
Bulk
Standard Number :
Weight :
No Load Power Consumption :
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
59" (1.50m)