WR12X4323FTL
Mfr.Part #
WR12X4323FTL
Description
RES 432K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Product Type :
Thick Film Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Walsin
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Resistance :
432kOhm
Subcategory :
Resistors
Length :
3.1 mm
Height :
0.6 mm
Power (Watts) :
0.25W
Tolerance :
±1%
Mounting Style :
PCB Mount
Technology :
Thick Film
Voltage Rating :
200 V
Brand :
Walsin
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃