WR04X68R0FTL
Mfr.Part #
WR04X68R0FTL
Description
RES 68 OHM 1% 1/16W 0402
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1/16W
Resistance :
68Ohm
Tolerance :
±1%