WR02X4023FAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR02X4023FAL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 402K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Power (Watts) :
0.05W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
402kOhm