WQCW2520Z0GR33PB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WQCW2520Z0GR33PB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 330NH 1008
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Current Rating (Amps) :
450 mA
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
AEC-Q200
Width :
2.79 mm
Core Type :
Wirewound
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Height :
2.02 mm
Product Category :
RF Inductors - SMD
Test Frequency :
100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Walsin
Length :
2.92 mm
Packaging :
MouseReel
Brand :
Walsin
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
330 nH
Product Type :
Fixed Inductors
Features :
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.080" (2.03mm)
Product :
RF Inductors
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Supplier Device Package :
Series :
CW
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Self Resonant Frequency :
570 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Application :
RF
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Material - Core :
Ceramic
Shielding :
Unshielded
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Drum Core, Wirewound
Frequency - Self Resonant :
570MHz
Core Material :
Ceramic
Datasheets
WQCW2520Z0GR33PB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD