WQCF2012Z0M900PB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WQCF2012Z0M900PB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
COMMON MODE CHOKE 90 OHM 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Common Mode Chokes
Width :
1.2 mm
Impedance @ Frequency :
90 Ohms @ 100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Walsin
Application :
Automotive
Series :
WQCF2012
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Voltage Rating - AC :
Length :
2 mm
Filter Type :
Signal Line
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
2
Voltage Rating - DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
20 %
RoHS :
Details
Product Type :
Common Mode Chokes
Current Rating (Max) :
330mA
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Features :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Approval Agency :
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Packaging :
MouseReel
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Walsin
Type :
Wire Wound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product :
Product Status :
Active
Height :
1.2 mm
Impedance :
900 Ohms
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Datasheets
WQCF2012Z0M900PB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD