WPN4020H100MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WPN4020H100MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
SMD,4.0x4.0x2mm
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 2A 216 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
SMD,4.0x4.0x2mm
Rated Current :
2A
Inductance :
10uH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
216mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
WPN4020H100MT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics WPN4020H100MT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,4.0x4.0x2mm, WPN4020H100MT pinout, WPN4020H100MT datasheet PDF, WPN4020H100MT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics WPN4020H100MT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics WPN4020H100MT
WPN4020H100MT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD