WPN252012H2R2MTY01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WPN252012H2R2MTY01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
SMD,2.5x2.0x1.2mm
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 2.1A 102MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.2uH
Package / Case :
SMD,2.5x2.0x1.2mm
Rated Current :
2.1A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm
Tolerance :
±20%
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics WPN252012H2R2MTY01 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,2.5x2.0x1.2mm, WPN252012H2R2MTY01 pinout, WPN252012H2R2MTY01 datasheet PDF, WPN252012H2R2MTY01 amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics WPN252012H2R2MTY01 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics WPN252012H2R2MTY01
WPN252012H2R2MTY01 datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD