WPN252010UR33MTY02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WPN252010UR33MTY02
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 4A 30 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Shielded :
yes
Series :
WPN
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Q @ Freq :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Case/Size Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Rated Current-Max :
4 A
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1 MHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance :
0.03 Ω
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Features :
Package Length :
2.5 mm
Package Height :
1 mm
Inductance-Nom (L) :
0.33 µH
Current Rating (Amps) :
4 A
Core Material :
Ferrite
Number of Terminals :
2
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Current - Saturation (Isat) :
8.5A
Package Width :
2 mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Shielded
Ratings :
Reach Compliance Code :
Unknown
Construction :
Wirewound
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
330 nH
Shenzhen Sunlord Electronics WPN252010UR33MTY02
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD