WP9-P010VA1-R6000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WP9-P010VA1-R6000
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PLUG 10POS SMD GOLD
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Rows :
2
Height Above Board :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Feature :
Solder Retention
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
Plug, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
WP9
Number of Positions :
10
Pitch :
0.016 0.40mm
Stack Height (Mating) :
0.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
WP9-P010VA1-R6000
Plug, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 10 Positions WP9 Gold