WP7B-S040VA1-R500
Mfr.Part #
WP7B-S040VA1-R500
Description
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Stock
290
In Stock :
290
WP7
Published :
2013
Number of Positions :
40
Height Above Board :
0.028 0.71mm
Stack Height (Mating) :
0.7mm
Pitch :
0.016 0.40mm
Datasheets
WP7B-S040VA1-R500
JAE Electronics WP7B-S040VA1-R500
Receptacle, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 40 Positions WP7 Gold