WP7-P032VA1-R500
Mfr.Part #
WP7-P032VA1-R500
Description
CONN PLUG 32POS SMD GOLD
Stock
291
In Stock :
291
Connector Type :
Plug, Outer Shroud Contacts
Pitch :
0.016 0.40mm
Number of Positions :
32
Height Above Board :
0.020 0.50mm
Stack Height (Mating) :
0.7mm
Datasheets
WP7-P032VA1-R500
JAE Electronics WP7-P032VA1-R500
Plug, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 32 Positions WP7 Gold