WP27D-P050VA3-R15000
Mfr.Part #
WP27D-P050VA3-R15000
Description
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Stock
10
In Stock :
10
Pitch :
0.014 0.35mm
Series :
WP27D
Published :
2017
Height Above Board :
0.022 0.57mm
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Number of Rows :
2
Connector Type :
Plug, Outer Shroud Contacts
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Stack Height (Mating) :
0.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Positions :
50
Feature :
Gold
JAE Electronics WP27D-P050VA3-R15000
Plug, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.014 0.35mm Surface Mount 50 Positions WP27D Gold