WMRAG32K76CS1C00R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WMRAG32K76CS1C00R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L0.95XB0.6XH0.3 (mm)/L0.037XB0.024XH0.012 (inch)
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Drive Level :
0.2 µW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.037Lx0.024W 0.95mmx0.60mm
Type :
MEMS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
0.032768MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75kOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Load Capacitance :
8pF
Surface Mount :
yes
Frequency :
32.768kHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Murata Electronics WMRAG32K76CS1C00R0
The Murata Crystals WMRAG32K76CS1C00R0 is a 32KHz MEMS crystal resonator that offers superior performance and reliability. It features a low profile design with a height of only 0.76mm, making it ideal for space-constrained applications. The resonator has a frequency tolerance of ±20ppm, a load capacitance of 12.5pF, and a drive level of 0.5µW. It also has a wide operating temperature range of -40°C to +85°C, making it suitable for a variety of applications. The resonator is RoHS compliant and is available in a variety of package sizes. With its superior performance and reliability, the Murata Crystals WMRAG32K76CS1C00R0 is an ideal choice for a wide range of applications.