WMF4W1P25K-F
Mfr.Part #
WMF4W1P25K-F
Description
CAP FILM 1.25UF 10% 400VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
Wire
Termination :
PC Pins
Length :
50.8mm
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
200V
Capacitance :
1.25μF
Diameter :
25.1mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 250
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.988Diax2.000L 25.10mmx50.80mm